Eind 2025 bestaat de rubriek Beeldspraak in Het Belang Van Limburg een kwarteeuw. Met ruim 1.200 afleveringen in de zaterdagkrant behoort de fotocolumn van Stijn Meuris tot één van de langstlopende publicaties in de vaderlandse pers. En dus dacht hij: daar moeten we iets mee doen. Bij voorkeur op een podium. En enkel in Limburg, het evidente afzetgebied van zowel de krant als de column.
In de Beeldspraak kiest Meuris iedere week een regionale foto die in de dagen voordien al in de krant stond. Die foto - niet zelden een doodgewoon kiekje, of toch minstens een beeld dat wellicht nooit een kunstzinnige award zal winnen - gebruikt hij als aanleiding om er een analyse, een verhaal of een nieuwe context bij te verzinnen.
In de loop der jaren groeide Beeldspraak uit tot één van de populairste columns in Het Belang Van Limburg. Blijkbaar hebben de lezers naast het doorgaans donkere, neerslachtige nieuws ook behoefte aan een stuk met een lichtere toon, zonder daarbij banaal te zijn.
Heel bizar is dat, aldus de auteur: Dan sta ik in Limburg aan een tankstation of aan de kassa van de supermarkt, en dan is er altijd wel iemand die roept dat hij of zij weer moest lachen met de Beeldspraak. Of sterker nog: dat ie nu al zéker weet wat de foto wordt die ik volgende zaterdag zal kiezen. Das leuk. Ik durf dus te denken dat die rubriek veel Limburgers aanspreekt en zelfs beroert.
Contact
Organisatie
GC Tentakel Zonhoven