Subsidiereglement samenwerkingsprojecten
In het gemeentelijk cultuurbeleidsplan 2006-2007 (goedgekeurd door de gemeenteraad op 20 juni 2005) werd de mogelijkheid voorzien om een subsidiereglement uit te werken om de samenwerking tussen verenigingen te stimuleren.
Sedert eind 2006 was het subsidiereglement voor samenwerkingsprojecten tussen verenigingen uit de cultuurraad in voege. Maar van bij de opstart werd het reglement zeer weinig gebruikt door de verenigingen: er werden in een tijdspanne van 2 jaar slechts 3 aanvragen gesubsidieerd.
Om het reglement toegankelijker te maken en aldus meer verenigingen een subsidie te kunnen geven, werd dit reglement gewijzigd.
De gemeenteraad keurde in de zitting van 27 oktober 2008 het vernieuwde reglement goed.
Voortaan moeten samenwerkingsprojecten geen “meerwaarde bieden op de reguliere werking van de verenigingen”. De samenwerking op zich is het voornaamste doel. Dit betekent ook dat activiteiten enkel voor de eigen leden van beide verenigingen in aanmerking komen.
Bij uitstappen door twee verenigingen waarbij een gids of museumbezoek aan te pas komt, kunnen deze kosten ook ingebracht worden.
Naar analogie met het subsidiereglement voor straatfeesten wordt het subsidiebedrag vast bepaald op maximum 250 euro per project (dus niet langer 50% van de effectieve kosten).
Wij hopen dat hierdoor meer verenigingen kunnen genieten van deze ondersteuning en dat er nieuwe wegen tussen de verenigingen onderling geopend worden.
Lees hier het nieuwe subsidiereglement.
Download hier het aanvraagfomulier.