Zaterdag 17 en zondag 18 september 2011
op en rond Camping Holsteenbron
Dit weekend, zaterdag 17 en zondag 18 september, kan je weer een zonderlinge ontmoeting hebben in de buurt van de Holsteen. In het kader van het Europees Kampioenschap prehistorisch boogschieten en speerwerpen komen deelnemers uit Frankrijk, Duitsland, Nederland en natuurlijk ook België samen om hun zelf gemaakte pijlen, bogen en speren uit te testen. Volgens het reglement mogen zij enkel natuurlijke materialen gebruiken en gebruiken zij liefst prehistorische wapens als model voor hun eigen wapens. Sommige deelnemers gaan nog een stap verder en maken zelfs hun kledij uit dierenhuiden.
Bij deze wedstrijden ligt de nadruk vooral op de vriendschappelijke ontmoetingen. Deelnemers wisselen onderling ervaringen en materialen uit. Maar ook aan het publiek geven zij graag een woordje uitleg. Iedereen is dan ook van harte welkom om de deelnemers te begeleiden tijdens de wedstrijden. Er natuurlijk niet geschoten op echte dieren maar op doelwitten, afbeeldingen van prehistorische dieren, die op een parcours van ongeveer 1,5 km staan. Op zaterdag kan je vanaf 14 uur met hen meegaan tijdens de wedstrijd boogschieten. De speerwerpers, die hun speer met een speerdrijver moeten werpen, zijn zondag van 9u30 tot ongeveer 12u30 in actie op het terrein. Tot slot is er ook nog een wedstrijd precisiewerpen met de speer op zondagnamiddag om 15u00.
Daarnaast zijn er nog andere activiteiten voor het publiek. Zowel op zaterdag om 15 uur als op zondag om 15 en 16u30 kan je een geleid bezoek brengen aan de prehistorische sites de Holsteen en de rendierjagersite. Op zondagnamiddag, van 14 tot 17 uur, kan je deelnemen aan initiaties boogschieten en speerwerpen, graan malen, koekjes bakken op stenen of vuur maken met stenen en paddestoelen. Daarnaast komt er een specialist demonstraties geven in het kloppen van vuursteen en geeft onze amateurarcheoloog Jaak Carolus tekst en uitleg over zijn eigen prehistorische collectie. En wil je zelf aan de slag, dan kan je ook wat interessante koopjes doen aan de verkoopstand van prehistorisch materiaal. Alle activiteiten zijn gratis, dus, kom zeker eens een kijkje nemen op camping Holsteenbron, Hengelhoefseweg 9 te Zonhoven en test jouw overlevingskansen als prehistorische jager.
Info en inlichtingen: Toerisme Zonhoven, 011 81 04 80, toerisme@zonhoven.be.